deep rhythm

Durum: 22 - 0 - 0 - 0 - 23.08.2019 19:17

Puan: 91 -

10 ay önce kayıt oldu. Rap Sözlük Modaratör.

karakan.org admin
  • /
  • 2

türkiye'nin otomobili girişim grubu

yerli otomobil üretmek için hükümetin durtmesiyle ülkenin önde gelen kodamanları tarafından kurulmuştur. şirketin tam adı türkiye'nin otomobili girişim grubu sanayi ve ticaret anonim şirketi'dir.

call to victory

sözlükte yeni alanlar gelişmeye başlamış hayırlı olsun.

ali babacan'ın partisi

yeni parti kuracağı bilinen ama ne zaman kuracagi ve adının ne olacağı bilinmeyen parti, haber sitelerinde sürekli olarak iddialar var ama henüz somut bir durum yok.

bir iddiada da biz bulunalım yeni parti'nin adı meçhul gemi partisi olsun.

avutsun bahaneler

söylediklerinize katılmakla beraber şarkının 2. kısmının çok daha iyi olduğunu belirtmek istiyorum. ilk bölümde şarkıdan çok sanki kendi dertlerini anlatmış.

17 ağustos sel felaketi

17 ağustos 2019 tarihinde istanbul genelinde ektisini gösteren ve metrekareye 110 kilogram yağmur suyu düşen bu felakette üsküdar'da bir yol çökmüş kapalı çarşıyı su basmış ve en acısı unkapanında bir evsiz köprü altında uyurken sele kapılmış ve hayatını kaybetmiştir.

alexander sörloth

trabzonspor'un kule forveti, rocky serisindeki ıvan drago'ya benzerliği ile dikkat çeken norveçli futbolcu kulübe imza attıktan 4 gün sonra çıktığı sparta prag maçında attığı harika füze ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

sol ayağını bir raket gibi kullanabilen 1995 doğumlu olan genç topçu 1,94 boya sahiptir. ülkesi norveç'te futbola başlayan oyuncu daha sonra hollanda da birkaç kulüpte forma giydikten sonra ingiltere'nin crystal palace takımına 9 milyon euro bonservis bedeli karşılığında transfer olmuştur. ama ingiliz futboluna bir türlü ayak uyduramayınca kiralık olarak trabzonspor kulübü ile yolları kesişen uzun adam çıktığı ilk maçta golünü atmıştır.

uzun boyuna rağmen çevik bir yapıya sahip olan genç topçu eğer bu sezon şansını iyi değerlendirirse çok daha iyi kulüplere iyi bedellerle transfer olabilir ve trabzonspor'a da çok büyük başarılar yaşatabilir..

kayra şehrin hayaleti

ondeio sponsorluğunda kayda alınan " geldiğim " yer isimli albümün ilk parçası , sözlerinde derin bir anlam olmayan parçanın müziği ise bana sagopa'nın tarzını hatırlattı. yazılmış olmak için yazıldığı aşikar olan ve onedio gazıyla piyasaya sürülen bu çalışmayla ilgili sizlerinde yorumlarını almak isteriz.

pangolin

karınca yiyen olarak bildiğimiz vücudu keratin pullarla kaplı memeli canlılardır. dilleri çok uzundur ve bu sayede karınca, termit böcek yiyerek beslenirler. boyları 30 cm ile 1 metre arasında olabilir. pullarının şifalı olduğuna inanıldığı için nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

fizyolojik özellikleri pek benzemese de pandalar ve çıtalar ile bir çok ortak yönleri vardır.

diss atmak

ingilizce dissolve kelimesinden gelen diss atmak deyimi, rapçıların sözlerindeki ustalık ile karşı tarafı (kaba tabirle) aşağılması olarak tarif edilebilir.

dissolve kelimesi diss atmak deyiminde aydınlatmak anlamında kullanılır ki bu işin alamet-i farikası aslında burada gizlidir. rapçiler birbirlerinin eksik özelliklerini anlatmak ve kendilerini övmek için zekalarını cümlelerinde öyle yansıtırlar ki dinleyicilerin ufku açılır ve aydınlanma yaşarlar.

diss atmak maalesef ülkemizde çoğu zaman küfür etmek olarak algilanmakta ve böylede kullanılmaktadır ama bu kesinlikle doğru değil ve bu şekilde kazanmaya çalışan kişiler zeka konusunda yeteneksiz olduklarını açıkça ortaya koydukları için hep kaybederler.

rap zeka işidir., cenenizin iyi çalışması sizin iyi bir rapçi olduğunuzu göstermez ...

ceza & killa hakan - fight kulüp

eski tüfeklerin yeni yetmelerle yaptığı başarılı çalışma , sözleri , akışı, klibi, müziği ile oldukça başarılı bir çalışma olmuş.

isminin ingilizce türkçe karışık olması ise ironik bir görüntü oluşturmuş. direkt dövüş kulübü olabilir ve daha iyi bir algı oluşturabilirdi ama neden böyle yaptıkları ile ilgili ilerleyen zamanlarda bir açıklama gelecektir diye umuyorum.


 youtube video

hepsi yurtdışından

doğan grubunun milleti soymak için hayata geçirdiği yeni sistem, yurtdışı firmaların hepsiburada içerisinde mağaza açarak satış yaptığı bu sistemde aldığınız ürünlerin kargo, vergi ve gümrük işlemlerini hb kendisi hallediyormuş. meral edip girip bir inceleyeyim dedim bir saat gözüme çarptı paslanmaz çelikmiş, markaymış, suya sabuna dayanıklıymış ama fiyatı 20 tl direk aklıma sokaklarda satış yapan siyahi kankalarımız geldi.

yazının sonunda resmi yer alan saat sadece 20 tl yerseniz.

daha önce onbinlerce insanı mağdur etmiş bir site sırf elinde kaynak var diye millete yeni mağduriyetler yaşatmak için böyle bir işe girmiş pes diyorum.

yazbee

yerli sosyal medya uygulaması, mobifin a.ş. tarafından geliştirildiği iddia ediliyor ama bildiğimiz twitter sadece beğenmeme butonu koymuşlar ve eski chat sitelerindeki gibi kanal sistemi uygulamışlar. haber siteleri yerli olduğu için tanıtımı ballandıra ballandıra yapmışlar yok 1 sene sonra 30 milyon üye yok 500 kişi istihdam vs vs ama uygulaya giriyorsunuz görsellik sıfır neyin nerede olduğu belli değil. ama kullanımı kolay twitter'dan alışkın olduğumuz için çabuk kavrayabilidik.

yazbee hesabımız @rapmuzik

devlet büyüklerinin erkenden yer alarak öncülük ettikleri bu yerli girişim şu an için muazzam ilgi görüyor ve içerisi gayet hareketli bizde bu sosyal medya platformunda erkenden yerimizi aldık umarız diğer yerli !! girişimler gibi bu da çabuk heba olmaz.

yazbee'ye kayıt olmak için e-posta yeterli ama doğrulama maili her zaman gelmeye biliyor. başka maillerle denemeye devam edebilirsiniz.

tasarım ve yazılım olarak aşırı şekilde twitter'ın örnek alınması ilk intiba olarak yerli vasfını bir kenara bırakmamıza sebep oldu. sistemin çalışması ise ilk kez kullanıyor olmamıza rağmen iyiydi. herhangi bir donma takılma yada hata ile karşılaşmadık. mobil cihazlar için uygulaması var ama webview yani profesyonel birşey değil bir nevi uyduruk. :(

p o p mixtape part 2

ilkinin başarısından dolayı aylardır merakla beklenen şam'ın yeni çalışması...

iyi bir çalışma ortaya çıkmazsa şamil oymak için kariyer anlamında ciddi sıkıntılara yol açabilecek bu albüm , başarılı olması durumunda ise rap müzik alemi yeni bir star kazanmış olacak

 youtube video

kayra

oldukça derin anlamlara sahip manevi değerler taşıyan güzel türkçemizin en güzel kelimelerinden birisidir.

hani sen "tanrının bir lütfusun" derler ya

işte bu cümlede tırnak içindeki yere kayra koyduğumuz zaman da cümlenin anlamı değişmiyor.

bu kelimenin anlamını daha iyi anlamak ve rap müziğin yeni yıldızlarından birisini tanımak için sizi "rope'nin yokluğuna rağmen" şarkısıyla baş başa bırakıyorum.

https://www.karakan.org/rope-yokluguna-ragmen/

kamile konuk

son zamanlarda sıkça rastlamaya başladığımız sahte hesaplar açıp tepki çeken paylaşımlar yaparak akp'ye ve milli manevi değerlere saldırma geleneğine bir yenisi daha eklendi

resimde görülen kamile konuk ve yaptığı iddia edilen mustafa kemal atatürk'ün ingiltere ziyareti ile ilgili twitter hesabı sahtedir.

sahte hesaplar açarak yada eski sahte hesapları istedikleri gibi kurgulayarak paylaşım yapan ve botlar vasıtası ile ülke gündemine sokan troller linç kampanyaları başlatarak insanları yönlendirme gayretindeler

(bkz: ayık olun)

arabesk rap

arabesk rap'ın doğuşu aslında bu akımın oluşmasında en büyük etkendir. fon müziği olarak arabesk parçaların müziklerini seçen bu akımın temsilcileri sözleri ise rap müzikteki gibi hızlı ve isyankar bir tarzda söyleyerek arabesk rap kavramının hayat bulmasına vesile olmuşlardır. aşk, ayrılık, hasret , ihanet gibi kavramları dile getiren, doğu bölgelerimiz başta olmak üzere almanyada bile kendisine ciddi bir kitle edinmişbbu müzik türü söylenişi ve arabesk rap olarak adlandırılması sebebiyle bir dönem ülke gündeminde bile kendisine yer bulmuş bu akımın bazı temsilcileri ti'ye alınarak talk showlarda eğlence malzemesi yapılmaya çalışılmıştır.

bu akımın en önemli temsilcileri olarak arsız bela, asi styla ve efecan'ı sayabiliriz. özellikle arsız bela ve asi styla karakız şarkıları ile bir döneme damga vurmuş ve efsane olmuş bu ikili günümüzde hala çalışmalarına devam etmektedirler.

günümüzde bu akım hala ciddi bir hayran kitlesi eşliğinde varlığını devam ettirme ve ciddi tartışmalara konu olmaktadır. rap müziğim batıda olduğu şekliyle ülkemizde var olmasını isteyenler arabesk rap'i aşağılamakta ve varlığını kabul etmemektedirler. bu akımı savunanlar ise arabesk rap'in rap müziğin anadolu kültürü ile yoğrulmuş yeni tarz ve akım olduğunu iddia etmektedirler.

 youtube video

norm ender konserleri

13 ekim antalya holly stone performance hall konseri saat 20:30'da başlayacaktır

sagopa kajmer 2019 konser tarihleri

25 ağustos kocaeli hayal kahvesi konseri saat 19:00'da başlayacaktır

sagopa kajmer 2019 konser tarihleri

3 ağustos bursa club inferno konseri saat 20:00'de başlayacaktır

sansar 2019 konser tarihleri

3 ağustos saat : 19:00 cumartesi hiphop on the beach istanbul konseri var bilginiz olsun

ayrıca bu konsere (bkz:ceza)(bkz:anıl piyancı)(bkz:sansar salvo) gibi büyük isimlerde katılacaktır.
  • /
  • 2

respect

respect atamayacağım bir şey olmuş. yapılmasaydı daha iyiydi.

sansar 2019 konser tarihleri

3 ağustos saat : 19:00 cumartesi hiphop on the beach istanbul konseri var bilginiz olsun

ayrıca bu konsere (bkz:ceza)(bkz:anıl piyancı)(bkz:sansar salvo) gibi büyük isimlerde katılacaktır.

Toplam entry sayısı: 22

sansar 2019 konser tarihleri

3 ağustos saat : 19:00 cumartesi hiphop on the beach istanbul konseri var bilginiz olsun

ayrıca bu konsere (bkz:ceza)(bkz:anıl piyancı)(bkz:sansar salvo) gibi büyük isimlerde katılacaktır.
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.