sosyal medyada troll ne demek

insanların algısını yönlendirmek için açılmış sahte hesaplara troll denir. bildiğiniz gibi sosyal medyada istediğiniz kadar hesap açabiliyorsunuz bunu art niyetli olarak kullanan bazı kişiler programlar yardımıyla binlerce hesap açarak yine programlar yardımıyla bu hesaplardan kısa süre içerisinde onbinlerce paylaşım yaparak gündemi etkileyebilmektedirler.

ülkemizde özellikle gençlerin siyasi görüşlerini yönlendirmek için sıklıkla kullanılan bu yöntemde genellikle ünlü kişilerin isim ve resimleri kullanılarak paylaşımlar yapılmakta ve sanki bu ünlüler belirli bir partiyi destekliyormuş gibi bir izlenim yaratılmaktadır.

bir hesabın tröll olup olmadığını anlamanın bir kaç yolu vardır. 1 - hesabın yeni olması, 2- hesabın belirli bir kişi, kurum, yada internet sitesi için paylaşım yapması, 3- başka hesaplar ile aynı paylaşımları yapması 4- normal paylaşımlarında çiçek - böcek paylaşırken sağa sola cevap verirken küfür ve hakaret kullanması bu hesapların sahte olduğunun en önemli göstergesidir.

bu hesaplar ile ilgili yapılabilecek en güzel şey şikayet edip engellemektir.

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.