şehinşah kimdir

şehinşah aka gerçek ismi ufuk yıkılmaz 27.12.1986 de erzincan ilinin kemah ilçesinde doğdu. 1995 yılında rap müzik ile tanıştı, 1998 yılına gelindiğinde ilk liriklerini yazmaya başladı ve ilk demosunu 2000 yılında  kaydederek profesyonel rap müzik yaşantısına başladı.

sonrasında masta katil'le haremeyn g3 adlı grubu kurdu (2002). grubun ilk demosu olan "obesyon" parçasını da o sene içinde kaydettiler. kendi çabalarıyla kurdukları home studio'larında yaptıkları tracklerden olan "dahi pezevenkler" ve "manifesto" yu zamanın ünlü internet sitelerinin birinde yayınlattılar. sonrasında yayınladığı şarkıları bir araya getirip "haremeynalamut" isimli underground albümü dinleyicisine sundu. "haremeynalamut" albümünün ardından "hiphop okulu" adlı albümü de dinleyiciye sundu. underground'daki bir çok tanınmış, kendini kabul ettirmiş isimle çalıştı.

şehinşah - diskografi
_________________
* haremeynalamut (albüm)
* hiphop okulu (albüm)
* özgürlük güvercini ölümtape (mixtape)
* tape in 25bin (mixtape)
* bilinmeyen artizzzler ft. hayki & fieber (albüm)
* kapatıyoruz (mixtape)
* deev (albüm)

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.