sehabe kimdir

barış çetin, sahne ismiyle sehabe. 26.08.1988’de aydın’ın nazilli ilçesinde doğdu. ortaokulun son dönemlerinden itibaren rap müziğe ilgisi artarak devam etti ve uzun yıllar dinleyici olarak kaldı. 2003 yılında biriktirmiş olduğu a’capellalarını kasetçalara kaydetti. fakat yetersiz olduğunu düşünüp rap müziğe bir süre ara verdi.liseyi aydın’ın en başarılı liselerinden biri olan nazilli anadolu lisesi’nde tamamladı. liseyi bitirmesinin ardından da müzik kariyerine yoğunlaştı

ilk albümünün hazırlıklarına 2006 yılında başlayan sehabe, “vuslat kayıt evi” ismini verdiği stüdyosunu 2007’nin ağustos ayında kardeşi yeis sensura’yla beraber kurdu. özellikle sosyal konulu parçalarındaki duyarlılığı ve samimiyetiyle dikkatleri çekti ayrıca duygusal parçalardaki soyut tasvirleri işleyişi ve kişisel bunalım konularındaki hâkimiyeti sayesinde de kısa sürede fark edildi ve kendine dinleyici kitlesi oluşturmayı başardı.

bütün bu gelişmelerinin ardında ilk yasal albümü için hazırlıklarını bir yandan tamamlarken, bir yandan da öğrenimine mersin üniversitesi psikoloji bölümünde devam ediyor.

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.