sansar salvo kimdir

türk rap’inin en etkili isimlerinden biri haline gelen sansar salvo(ekincan arslan), 1989 yılında kadıköy 'de dünyaya gelmiştir.. 1999 yılında daha 10 yaşında iken hip-hop ile tanışan başarılı rapçi yıllar içerisinde kendisini geliştirerek bir çok başarılı çalışmaya imza atmıştır.

çeşitli toplama müzik kasetlerinin içerisindeki rap türünde parçaları bir süre dinledikten sonra nefret, ıslamic force, sert müslümanlar gibi 90 lı yılların önemli gruplarının albümlerini edindi ve türkçe rap’i tanımış oldu. yıl 2003 olduğunda 14 yaşında ilk sahne ve kayıt deneyimlerini yaşadı. 2004 yılında ilk underground tape ini dağıtmaya başladı. 2004 yılından başlayarak izmir, ankara ve istanbul başta olmak üzere, karabük, mersin, konya, denizli, adana, diyarbakır, adana, gaziantep, tekirdağ, eskişehir gibi şehirlerde irili ufaklı organizasyonlarda sahne almaya başladı.

bunun yanında birçok lise ve üniversite festivalinde de performans gösterdi. 2006 yılında bünyesinde bir çok değerli türkçe rap grubu ve sanatçısını barındıran kadıköy acil bünyesinde çeşitli mixtape ler yayınladı ceza, fuat, cashflow gibi isimlerle de çalışma imkanı buldu. bu şarkılarda diğer sansar salvo şarkıları gibi çeşitli tape'lerin içinde yer alarak ve internet üzerinden dağıtıldı.

2007 yılında ilk albümü adrenalin’i hazırlamaya başladı, aynı sene içerisinde busta rhymes’ın öngrubu olarak sahne aldı. 2008 ağustos’unda yayınlanan albümde türkçe rap’in en eski isimlerinden,eski sert müslümanlar üyesi 9 canlı, deniz gürzumar ve zahriyan gibi isimler konuk olarak yeraldı,albümün önde gelen parçaları 34 dramı, mavi duman ve ağır roman oldu.2009 yılının haziran ayında seremoni efendisi ismini verdiği 2. solo albümünü ilk albümünün dağıtımında da çalıştığı ateş müzik etiketiyle piyasaya sürdü.

albümde yerli olarak mafsal, heja ve telaş, alaturka mavzer üyesi selo ve mihenk taşı üyesi önder eşlik ederken aynı zamanda abd sahnesinin güçlü sesleri, sabac red(ex non phixion), king magnetic(aotp),s laine&big left(la coka nostra) ve klee magor da sleazebag(riviera regime)’i konuk etti. pisi pisine ve korkak çocuk albümdeki öne çıkan şarkılar oldu.2009 yılı boyunca şehir içi ve şehirdışı konserlerine devam ederken ayrıca 2009 yılında lil’ jon ve flo rida’nın ıstanbul konserlerinde ön grup oldu.ayrıca sene başında yayınlan nefret ve ıstanbul attack elemanı fuchs’un “selam” isimli ikinci solo albümünün çıkış şarkısında konuk oldu.

2010 yılında sadat x ve fuat ergin gibi konukların ve solo şarkıların yeraldığı derleme çalışmalarını internet üzerinden paylaştı. yıl içersinde çeşitli türkçe rap sanatçılarının albümlerinde konuk olarak yer aldı. 2011 yılında merdiven oluşumunun ilk albümü olan apache squad sunar; “merdiven” isimli çalışmaya sanatçı ve prodüktör olarak ismini yazdırdı.

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.