sado weest kimdir

sadettin çepel 1995 istanbul

gerçek ismi sadettin çepel olan ve sahnede sadoo west mahlasını kullanan genç rapci 1995 yılında istanbul'un üsküdar ilçesinde dünyaya gelmiştir. ilkokulu yavuztürk i.ö. okulu'nda tamamlayarak, haydarpaşa endüstri meslek lisesi'nden mezun olmuştur.  üniversite öğrenimini ise halen sakarya üniversitesi'nde sürdürmektedir.

rap müzik ile tanışması ve rap kültürüne ilgi duyması ise 2004-2005 yılları arasında cartel grubunun efsane şarkıları ile olmuştur. ilerleyen dönemlerde türk rap yıldızı ceza'ya ait çalışmaları dinleyerek iyice bu kültürün bir parçası olmuştur. daha sonraları kendi sözlerini yazmaya başlamıştır  ve bu sözleri kendi imkanları ile demolar halinde kaydederek kendi eserlerini ortaya koyan sadoo west daha sonraki yıllarda inişli çıkışlı hayat yolculuğunda hep müzikle hayata tutundu. ilk amatör demo kaydını her genç rapçinin yaptığı gibi ev ortamında kaydetmiş olan rapci kaydettiği demoları kuzeni olan ''halil yıldız'' ile paylaşarak kendisini geliştirmiştir. bu girişimlerden sonra ikili beraber müzik yapmaya başladı. uzun süre boyunca maddi sıkıntılardan dolayı ev ortamında eser geliştiren sadoo west. 2013 yılında reup ile tanıştıktan sonra boykot cephe bünyesine katıldı. ve daha sonrasında oradan ayrılarak 2014 yılında kendi imkanları ile  r3c13 isimli stüdyolarını açarak müzik hayatını devam ettirmektedir.

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.