patron

patron kimdir (kendi kaleminden) patron gerçek adıyla ege erkurt 1988 yılında mersin’de doğdu. 1995 yılında ilk olarak cartel ile rapi tanıdı ve 1999 yılına kadar meraklı bir dinleyici olarak rapi takip etti. 1999 yılında ege ve rota ikilisi olarak rap söylemeye başladılar. 1999 yılında tanıştığı micgece, ensar, son nefes gibi rap sanatçıları ile necropol adlı bir oluşuma katıldı. 2000 yılında micgece’nin home stüdyosunda ilk kaydını yaptı ve ilk demosu yayınlandı.

erdener yıldız’ın desteği ile 2001 yılında kendi home stüdyosunu kurdu ve kendi demolarını yapmaya başladı. 2003 yılında öz abisi olan kardinal olarak birlikte çalışmaya başladılar. 2004 yılında istanbul, izmir gibi yerlerde partilerde çıktıktan sonra 1 yıl gibi bir süre ortalarda görünmedi. 2005 yılında mersin’den istanbul’a yerleşmesi ile ilk solo albümü olan kaldırımlar ve ardından yazgı ve zafer e.p’yi yayınladılar. yakın zamanda çok daha ciddi işlere imza atacağı söyleyen patron, merakla bekleniyor.
elbette bu kültüre katkısı çok fazladır, fakat patronun en çok azmini seviliyordur desem yeridir, çok fazla emek harcayıp en iyi işleri çıkartmaya özen göstermektedir.

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.