patron (ege erkut)

kendisi mersin ve 1988 doğumludur. saian (bkz:saian) kardeşidir abi ve kardeşler olarak türkçe rap kültürüne çok fazla katkı sağlamışlardır.

2018 eylül ayında kaybedecek ne kaldı parçası ile klip çekerek birçok mc üzerine çekti klibin ilk başında 2004 yılında çekmiş olduğu klibi var. ayrıca bu klibin ismini merak edenlere söyleyeyim abisi (saian) ile birlikte söylüyor parçanın ismi ise günaha batmışız.

kaybedecek ne kaldı parçasının tam olarak diss track olarak yorumlamaz iken patron birçok mc sitemde bulunduğunu dile getirdi. ardından joker ve xir diss parça çıkartarak atışmaya sebep oldu. bildiğim kadarı ile xir'e diss atmadı sonradan? fakat joker ile bayağı araları açılmıştı.

her ne kadar görmek istemediğimiz sahneler dahi olsa piyasanın diss tracklere ihtiyacı olduğu düşüncesindeyim. yoksa oldukça saçma bir hâl almaya başladı bu kültür...
professional3 albümünü yapmış insan. bu albüm piyasaya düştüğünde türkçe rap’te öyle bir sound yoktu. her tarzı denedi ve hepsini de becerebildiğini gösterdi bizlere. şu an tarzı tam oturdu bence. böyle gençlerle birlikte hareket etmeli. 07nin göz bebeği ati242’ye desteği devam etmeli. (kafa boşalınca edit gerekiyorsa gelebilir)
her tarzı denemiş ve kendine yakıştırmış, sınır tanımaz rapçi, ati242 ye göz kulak olmalı :)
her tarzda eser vermiş kitleye çok iyi bir biçimde uyum sağlayabilen, mc yetiştirme yeteneği cidden üst seviyelerde olan bana göre üstad denilmesi gereken insan. şu anda kendisi pmc grubunu güçlendirme ve ekibe yeni mcleri ekleme peşinde

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.