grogi kimdir

grogi gerçek adı ahmet çadır 1990 izmir

grogi boks ile ilgili bir terim olup aldığı darbeler sonucu yarı bilinç kaybı yaşayan boksörleri için kullanılan bir terimdir, rap yaparken kullandığı hızlı ve akılcı söylemleri ile rakiplerini bu duruma düşürdüğünü söylesek yanlış yapmış olmayız herhalde.

grogi - ahmet cadır eğitim hayatını ege üniversitesinde tamamlamış olup amatör futbol antrenörlüğü yapmaktadır. rap müzik çalışmalarına 2007 yılında başlayan genç rapci  2011 yılında " dur daha yeni başladık " isimli solo albüm çalışması ile ilk eserine hayat vermiştir. rap çalışmalarına ilk başladığında efgan ile beraber eserler vermiştir ama ilerleyen dönemlerde ayrılmışlardır.

izmirli rapci ilk albümünün hemen arkasından çalışmalarına hız vererek ve hedef büyüterek bir diğer izmirli rapci anıl piyancı ile birlikte " yetenek sizsiniz türkiye " yarışmasına balerin isimli şarkı ile katılmıştır. buradaki yüksek performansı ve edindiği hayran kitlesi ile birlikte kendisini piyasaya iyice tanıtmıştır.

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.