ceg

eski mahlasları ile jagged-cegıd,
27 nisan 2018 tarihinde trapanasyon albümü ile ceg olan volkan ayvazoğlu trap ile daha önce kavuşamadığı popülariteye kavuştu.
albüm sonrası hala solo parçası çıkmamıştır.

kendisi eski türü ile en sevdiğim mc'dir.
kendisini birçok rap sanatçısına diss attığında tanıdım video klibinde ise en çok güldüğüm sagopa kajmer ve şanışer taklitleri idi
türkçe rap piyasasında “rhyme” diyince akla ilk gelecek rapçilerdendir kendisi. kelimelerle dans eder
o zaman patron ile ceg birlikte söyledikleri taviz yok parçasını yayınlayalım

 youtube video
mahlasını değiştirmeden önceki zamanlarında çok daha iyi olduğunu düşündüğüm, trap akımına ayak uyduranlardan, khontkar, ben fero gibilerine karşın bazı trap şarkılarında bile anlamlı sözler yazma özelliğini sevdiğim biridir.

çok trap dinlememe ramen ceg in bazı şarkılarında gerçekten anlamlı sözler var ama bence ceg değil de jagged-cegıd dönemleri daha iyiydi sanki
alter ego albümünü bilmeyen bir nesil var. bu albüm bence ceg'in (jagged-cegıd) en samimi albümüdür. en başarılı albümü diyemeyeceğim çünkü prodüksiyonu eksik. en sağlam albümü de trapanasyon'dur bana kalırsa. 2 albümün hazır olduğunu belirtmişti bir röportajında. sabırsızlıkla bekliyoruz.

alter ego albümünün linkini bırakıyorum
 youtube video
kendisini trap hastalığına yakalanmadan önce pek dinlerdim. hala da dinliyorum. taladro taklidini de unutamıyorum :)

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.