Arsız Bela – Ali Metin Kimdir ? Hayat Hikayesi !

 Arsız Bela – Ali Metin  Kimdir ? Hayat Hikayesi !

28.12.1992  sivas  doğumlu;    ali metin  3 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğudur.    ilk öğretimini alparslan ilköğretim okulunda tamamlamış,  lise öğrenimine açık öğretim lisesinden devam ettirmektedir.

rap müzik ile tanışması da lise yıllarında olmuştur.  bir süre rap müzik dinleyicisi olduktan sonra kendi imkanları çerçevesinde 2009 yılında esmer maruz [kürşat çetinkaya] ile tanışıp beraber rap müziğe başlamışlardır. türk halk müziği sevdalısı olan ali metin rap ve türk halk müziğini birleştirerek kendine özgü bir rap dalı oluşturmuştur.

ilk yıllarda çeşitli zorluklara rağmen rap müzikten vazgeçmeyen ali metin daha sonrasında müziğini halka kabul ettirmiş ve büyük ilgi görmüştür. internet üzerinde birçok parçaya imza atmış olan ali metin aynı zamanda birçok televizyon ve radyo programınada konuk olmuştur. ali metin bu yola beraber çıktığı esmer maruz [kürşat çetinkaya] ve fatih alparslan karaçalı ile birlikte 2011 yılında mtn organizasyon adlı büroyu açmıştır.

2018 yılından itibaren arsız bela yerine gerçek ismi olan ali metin’i kullanmaya ve parçalarını bu şekilde yayınlamaya başlamıştır. başarılı şarkıcı yıllar geçmesine rağmen tarzını ise hiç değiştirmemiştir. şarkılarındaki isyan ve acı vurgusu sesindeki hasret tınısı hala aynıdır ve milyonlarca hayranı için düzenli olarak çalışmalar yayınlamaya devam etmektedir.

çalışmalarını dahada profesyonelleştirmek adına ilk adımları 2011 yılında atan ali metin ilerleyen yıllar içerisinde bir türk halk müziği albümü çıkartacağını hayranlarına duyurmuştur. kendisini destekleyen herkese sonsuz teşekkürlerini iletmektedir.

Related post