arabesk rap

arabesk rap'ın doğuşu aslında bu akımın oluşmasında en büyük etkendir. fon müziği olarak arabesk parçaların müziklerini seçen bu akımın temsilcileri sözleri ise rap müzikteki gibi hızlı ve isyankar bir tarzda söyleyerek arabesk rap kavramının hayat bulmasına vesile olmuşlardır. aşk, ayrılık, hasret , ihanet gibi kavramları dile getiren, doğu bölgelerimiz başta olmak üzere almanyada bile kendisine ciddi bir kitle edinmişbbu müzik türü söylenişi ve arabesk rap olarak adlandırılması sebebiyle bir dönem ülke gündeminde bile kendisine yer bulmuş bu akımın bazı temsilcileri ti'ye alınarak talk showlarda eğlence malzemesi yapılmaya çalışılmıştır.

bu akımın en önemli temsilcileri olarak arsız bela, asi styla ve efecan'ı sayabiliriz. özellikle arsız bela ve asi styla karakız şarkıları ile bir döneme damga vurmuş ve efsane olmuş bu ikili günümüzde hala çalışmalarına devam etmektedirler.

günümüzde bu akım hala ciddi bir hayran kitlesi eşliğinde varlığını devam ettirme ve ciddi tartışmalara konu olmaktadır. rap müziğim batıda olduğu şekliyle ülkemizde var olmasını isteyenler arabesk rap'i aşağılamakta ve varlığını kabul etmemektedirler. bu akımı savunanlar ise arabesk rap'in rap müziğin anadolu kültürü ile yoğrulmuş yeni tarz ve akım olduğunu iddia etmektedirler.

 youtube video

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.