Anne Marie Kimdir

 Anne Marie Kimdir

Tam Adı Anne Marie Nicholson, İngiltere doğumlu kadın şarkıcı ve söz yazarı, ayrıca profesyonel karate sporcusudur. Boyu 1,68 kilosu 70 Kg olan şarkıcının Gözleri zümrüt yeşilidir, saçlarının rengini değiştirmeyi çok seven sanatçı bu konuda marjinal seçimleri ile sürekli dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Ülkemizde de sanatçının yarattığı bu akımın en iyi çakması Güliz Ayladır.

7 Nisan 1991 tarihinde İngiltere’nin Essex şehrinde dünyaya gelen başarılı müzisyen yaptığı başarılı düetler ile müzik dünyasında adından sıkça söz ettirmektedir. Peki ama Anne MARİE buraya gelene kadar kariyerinde ne gibi işler yapmış nasıl yollardan geçmiştir.


Müzik tarzı olarak R&B, Hip Hop ve Elektro olarak benimseyen Anne
MARİE küçük yaşlardan itibaren müzik ve spor ile profesyonel olarak ilgilenmiş ve ailesi tarafından bu konularda hep teşvik edilmiştir. Başarılı şarkıcı ilk albüm çalışmasını 2013 yılında ”Summer Girl ” isimi ile piyasaya çıkarmıştır, Anne MARİE solo kariyerinde ise Rudemental, Gorgon City, Magnetic Man düetleri ile başarısını devam ettirmiştir. Will Heard ve Dizzee Rascal gibi başarılı özgün müzisyenler ile yaptığı ”Rumour Mill” düetleri UK Singles Chart müzik listesinde 67.sıraya kadar yükselen genç star bu başarılarında etkisiyle çalışmalarına devam ederek günümüzde dünyanın en büyük starlarından birisi haline gelmiştir.

Solo kariyerinin ardından ”Karate” ve ”Gemini” adında iki başarılı Ep (
Extended play ) piyasaya çıkaran Anne MARİE ; 2016 yılında tek başına UK Singles Chart’da 90 numaraya yükselen single’ı ”Do İt Right” i yayımladı. Rap tarzına daha yakın bu şarkı ile müzikteki ustalığını pekiştiren başarılı şarkıcı yine 2016 yılında Clean Bandit ile yapmış olduğu ”Rockabye”düeti ile müzik dünyasındaki en büyük başarılara imza atarak dünya genelinde bir çok müzik listesinde 1 numaraya yükselerek adını müzik dünyasının zirvesine yazdırmayı başarmıştır.

Ülkemizde de çalışmaları son derece sevilen başarılı şarkıcı bir dönem sosyal medya üzerinden Cizreli bir vatandaş olan Mehmet Ali ile yaptıkları düet ve sonrasında bu vatandaşı konserine çağırması ile gündem olmuştur. Ünlü İngiliz sanatçı Elton John tarafından kurulan Rocket Müzik bünyesinde çalışmalarına devam eden başarılı sanatçı ile ilgili güncel gelişmeler oldukça bu yazımızda bulabilirsiniz. Yardımsever kişiliği ile de ön plana çıkan güzel sanatçının aşağıdaki videoda kendi anlatımıyla yardım kampanyası Perfect To Me ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Related post

Genel

Kadr Kimdir