Anıl Yıldırım Kimdir

 Anıl Yıldırım Kimdir

1993 Elazığ doğumlu genç rapçı ; 3 kardeşi olan anıl yıldırım ailenin en büyük çocuğudur. Pertek’te başladığı eğitim hayatında ilköğretim yılları dahil olmak üzere Pertek Atatürk Ortaokulu ve Pertek Mustafa Kemal Lisesi’nden mezun olarak yine burada tamamlamıştır.

Yüksekokul eğitimini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Meslek Yüksekokulu’nu tamamlamıştır. Ardından Dikey Geçiş Sınavı ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne geçiş yapmıştır.

Bugüne kadar 2 albüm yapıp dijital platformlarda yayınlayan Anıl Yıldırım, aynı zamanda O Ses Türkiye Finalistlerinden Erdal Toprak ile birlikte ortak bir projede buluşmuşlardır ve yine O Ses Türkiye Finalisti Emrah Güllü ile “Giderim” isimli şarkıya imzasını atmıştır. Türkçe Rap’in bilinen isimlerinden Elleran Elvis, Kaptan, Erdal Toprak ve Zeus Kabadayı gibi isimler ile düetler yapmıştır.

Kendi evinin bir odasına kurduğu stüdyoda kendi müziklerini kendi imkanları ile dinleyicileri ile buluşturmakta aynı zamanda sanatçılara şarkı kapak tasarımları, albüm kapakları ve webmaster işleri yapmaktadır.

Related post

Genel

Kadr Kimdir