anıl piyancı kimdir

anıl piyancı  1990  izmir

izmirde varlıklı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir ve şarkılarında da izmir hep ayrı bir yer edinmiştir. diğer bir çok rapçinin aksine mahlas ( takma isim ) kullanmayarak gerçek ismi ile rap müzik kariyerini devam ettirmiştir. rap müziğe olan ilgisi her genç gibi ergenlik yıllarında 13-14 yaşlarında başlamış ve bu ilgi kısa sürede büyüyerek anıl piyancı'nın kendi çalışmalarını ortaya çıkarmasını sağlamıştır. varlıklı bir aileden gelmesinin etkisi ile de daha 16 yaşında kendi yapım şirketini yeşil oda'yı kurarak rap müzik çalışmalarını profesyonel olarak devam ettirmiştir.

anıl piyancı 2012 yılında dönemin popüler şarkı yarışması yetenek sizsiniz'e grogi ile katılarak balerin  isimli şarkısı ile büyük ses getirmiştir. yarışmada ikinci turda elenmesine karşın burada sesini geniş kitlelere duyurarak farklı ve özgün tarzı ile rap aleminde kalıcı bir yer edinmeyi başarmıştır. profesyonel rap kariyerine devam eden anıl piyancı yeni çalışmaları ile müzik piyasasında ki yerini her geçen gün daha da sağlamlaştırmaktadır.

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.