ados kimdir

ados - adem oslu 4 nisan 1988 istanbul    rap müzik sanatçısı

gerçek ismiyle adem oslu adının ve soyadının ilk iki harfini alarak oluşturduğu ados mahlası ile rap dünyasında boy göstermektedir. elif oslu ile evli olan rapçi, müziğe ilk adımlarını 2005 yılında attı. 2007 yılında ilk underground albüm çalışması ‘şehrin kartalı’nı yayınladı. yine aynı yıl içerisinde ‘bilinç altıma kaçırdım’ isimli ikinci albüm çalışmasını dinleyicilerin beğenisine sundu. bir yıl aradan sonra ise üçüncü albüm çalışması ‘ekimoz’ ile kendi müziğini ortaya koyarak dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.

son olarak verdiği iki yıl aradan sonra 2011 yılının ilk ayında aynı zamanda yılın ilk albümü olma özelliğin taşıyan birçok farklı konuyu ele aldığı ‘eskiz’ isimli albüm çalışmasını sınırlı sayıda bastırarak satışa sundu. ayrıca albümleri haricinde yayınladığı şarkıları ve konuk olarak katıldığı albümlerdeki parçalarını ‘küllük bootleg  adı altında dinleyicilerine ulaştırdı.

birçok başarılı mc ile bir araya gelerek çalışmalarda bulundu ve albümlerde konuk sanatçı olarak yer aldı. marmara üniversitesi bahar şenlikleri, çanakkale üniversitesi bahar şenlikleri, kabataş erkek lisesi müzik festivali gibi önemli organizasyonların yanı sıra türkiye’nin birçok ilinde sayısız sahne aldı. 2012 yılında ‘katarsis’ isimli ilk yasal albümünü çıkardı. 2013 yılında 5 parçalık bir ep albümü yayınladı. son olarak 2016 yılında vertigo albümünü piyasaya çıkardı.

Üye Ol

Rap sözlük olarak sizleri de aramızda görmek Rap müzik dünyası başta olmak üzere gündemde öne çıkan konularda sizlerinde görüşlerini okumak,sizlerinde fikirlerini almak isteriz.