pokemon masters

efsanevi çizgi film pokemon'un #denagames tarafından geliştirilen en yeni oyunu #masters mobil cihazlar için yayınlandı. hemen belirtelim bu oyun #pokemongo değil bu başka bir versiyon.

bu versiyonda oyun pasio isimli bir adada geçiyor ve online oyuncuların kendi yetiştirdikleri pokemonları ile 3 kişilik takımlar kurarak yapay zekaya karşı üstünlük sağlamaları üzerine kuruludur. oyunun resmi tanıtım videosu aşağıda yer almaktadır. oynayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa seviniriz.

 youtube video

kush nedir?

yurt dışı seyehatim de baş ağırısı için **** önermişti arkadaşım ve gidip almıştım. ilaç gibi gelmişti gerçekten. her eyalette içmek serbest değil tabii ki de biz evimiz de içmiştik. topraktan çıkan bir şeyden zarar gelmez :d

pmc

patron (bkz:patron) hayki (bkz:hayki) ve da poet (bkz:da poet) tarafından 2010-2011 yıllarında kurulmuş ilk baştaki amacı kendi şarkılarını pmc etiketiyle çıkarmak olan lakin sonradan mc yetiştirme çabası ile devam eden ve şu anda patron tarafından yürütülen türkçe rap grubu

mürted ne demek

kendi isteğiyle dinden cikanlara verilen isim.

80 darbesinden sonra ankara'da inşa edilen ve ismi akıncılar olarak değiştirilen ama 15 temmuz darbesinden sonra laneti kabullenilen ankara'daki hava üssünün de ismidir.

s-400 hava savunma sisteminin ülkemize ilk giriş yaptığı hava alanı

ben fero - biladerim için

rap değil fakat bir yerde duyulduğunda dinletiyor kendini

sagopa kajmer 2019 konser tarihleri

rap aleminin en büyük ismi sagopa kajmerin 2019 yılında vereceği konserlerle ilgili bu başlık altında paylaşım yapabilirsiniz.

gelecek partisi

ahmet davutoğlu önderliğinde 15'i kadın olmak üzere toplam 154 kişi tarafından 12 aralık 2019 tarihinde içişleri bakanlığına verilen dilekçe ile resmi olarak kurulan logosunda çınar yaprağı, ambleminde hilal içinde mavi yeşil dalgalar ve gökyüzüne uzanan bir insan kullanan siyasi parti.

resmi site adresi : gelecek.org.tr
resmi twitter hesabı : @gelecekorgtr
yasal adresi : uğur mumcu sokak no : 63 büyükesat gop çankaya ankara

rap sözlük mobil uygulaması

çok yakın zamanda yapacağım öncelikle android olarak gireceğiz.

auto-tune

bildiğim kadarıyla; antares firmasının başta vokal sesde olan bozuklukları kapatabilmek için ürettiği-çıkardığı hata kapatan bir ses efekti gibi birşey. günümüzde rapperlerin en sevdiği ses efekti.

lütfen adam akıllı kullanabilen kullansın sadece

da poet

çok fazla mc’nin parçasında beat imzası bulunan muhteşem mc’dir.

roc nation

roc nation, shawn "jay-z" carter tarafından kurulan amerikalı müzik yayın ve eğlence şirketidir. türkiye'de m.o.b * ile işbirliği içerisindedir. https://rocnation.com/

contra kimdir

contra - çağdaş terzi 1989 istanbul

2002 yılında rap müzik ile ilgilenmeye başlayan 2004 yılında ise söz yazmaya işlerine başlayan ve buna rağmen ilk parçasını 2006'da kaydeden contra çalışmalarının daha dinlenebilir hale gelmesini beklediği için ilk albümünü 2008 yılında yayınladı.  yıllarca beklemenin getirdiği bilgi birikimi ve tecrübe ile 2008 yılı içinde 3 adet albüm yayınlayan contra'nın geniş kitleler tarafından dinlenmeye başlaması ise 2012'de piyasaya çıkardığı "inanılmaz" albümü içinde yer alan "ölü" isimli parçasıyla oldu.

değişik ses tonu, aşırı agresif ve alaycı tarzı ile dinleyicilerinin gözünde ayrı bir yere sahip olan rapçi  hayranları tarafından contravolta olarak da bilinmektedir. albüm çalışmalarının ardından istanbul, izmir, ankara, bursa, antalya, adana, sivas, samsun, ordu, diyarbakır, balıkesir, tekirdağ, kocaeli, aydın, denizli, hatay, çorum ve amasya'da çeşitli etkinlik, organizasyon ve konserlerde sahne alan contra halen türkiye'nin birçok ilinde yeni projelerde sahne almaya devam etmektedir.

şu ana kadar internet üzerinden yayınladığı albümler ; 


eleştiri (2008)
clicktape (2008)
contravolta (2008)
understar (2009)
personel harici giremez (2010)
inanılmaza doğru (2011)
inanılmaz (2012)
hitz en şitz (2015)

ayrıca sanatçının single çalışmaları da vardır.

sansar salvo - paranı verdim

sansar salvonun sagopa kajmerin dava açması üzerine yazdığı çok sağlam bir disstir. ayrıca parça benim gözümde ciddi derecede sagopayı sarsmıştır.

 youtube video

gazapizm karanfil

albüm spotify ve apple music üzerinden yayınlanmıştır.

a.p.o - okul

eypio değil apo da değil a.p.o olarak zamanında piyasayı sallayan ses tonu tam anlamıyla rap kültürüne uyan sağlam rapper diyebiliriz. en çok sevdiğim parçalarından bir tanesi ise okul (o-kul)'dur.

en sevdiğim sözü: hocanın tenefüste paketi bitcek, sigarası yok ya arama dicek :)

 youtube video

dr.fuchs ft kasirga

fuchs'un mükemmel verse giriş ve devam ettirişi muazzzzaaaam. nakaratı da çok güzel okumuş. kasırga' estirmiş. sözler iki taraflı da çok güzel. parça baştan aşağı güzellik abidesi gibi. trapten uzak tertemiz oldschool rap tadında.

t-rap'ta bozulma

öyle galiba. popüler kültüre biz mi alışamadık öyle bir ihtimal de var.

groovypedia nedir

groovy : harika

dünya çapında montajsız ve efektsiz ham video klipler çekerek youtube üzerinden paylaşan değişik bir oluşum, en son sagopa kajmer instagram hesabından paylaşmıştır.

groovypedia ismini kullanmalarının sebebi anladığım kadarıyla müzik dünyasının ham eserlerini toplamaya çalışmaları

müstehzi

kelime anlamı olarak rekabet içinde olduğunuz kişilere karşı kendini üstün görmek ve diğerlerine karşı alaycı bir tavır takınmak

aşıl x kezzo - tarafını seç

nassı yani albümünün 8. şarkısı olan tarafını seç kezzo eşliğinde güzel bir çalışma olmuş