Burs Veren Yerler Listesi 2017

 Burs Veren Yerler Listesi 2017

2017 yılı Üniversite kayıtları tamamlandı, şimdi sıra burs olanaklarını araştırmaya geldi.

Burs başvuruları şimdiden başladı ve eylül ayı içerisinde tamamlanacak bursların miktarı ise aylık 2000 TL’ye kadar ulaşabiliyor.  Özellikle büyük şehirlerdeki öğrencilerin attıkları her adımın masraf olduğu düşünüldüğünde bütçelerine ekstra katkı yapacak bu burs olanakları eğitim kaliteleri açısından son derece değerli bir kaynak.

Nasıl Burs Alırım ?

Burs veren yerler için en önemli kriter eğitim kariyerinizdeki başarılar ve sınavlardan aldığınız yüksek puanlardır, Yetenek ile ilgili burslar için ise o branşta kazandığınız başarılar ön plana çıkar.

Burs veren kurumların listesini inceledikten sonra burs başvurusu yapmak için ilgili vakıf resmi sitesini ziyaret ederek varsa gerekli yönlendirmeleri izleyerek yada iletişim formu yardımıyla başvurunuzu yapabilirsiniz.

Üniversite öğrencilerine burs veren vakıflar listesi arama formu yazımızın sonundadır. Aşağıdaki yazıda sadece öne çıkan bir kaç vakıf örnek olarak ele alınmıştır.

Üniversite Öğrencilerine Burs Vermek isteyen Kuruluşlar belli oldu.

 

Vakıf Nedir ?

Vakıflar hayır amacı ile kurulmuş işletmeler olup yardım veya desteğe ihtiyacı olan her kesim için başvurulan ilk kaynak olma özelliği taşırlar. Belirli özel amaçlar için çalışan vakıfların yanında genel olarak belli bir konusu olmamakla beraber güncel olaylar için yardım organizasyonları düzenleyen vakıflarda mevcuttur.

Burs vermek ise birçok vakıf için en temel görevlerden birisidir, çünkü eğitime yatırımı ülkenin geleceğine yapılan yatırım olarak gördükleri için özellikle başarılı üniversite öğrencilerine BURS vermek konusunda her zaman biraz bütçeleri vardır.

Üniversite öğrencilerine burs veren vakıf ve kurumlardan bazılarını listelediğimiz bu yazımızın sonunda daha ayrıntılı burs araması yapabileceğiniz resmi bir sitenin adresini bulabilirsiniz.

 

Tüm üniversite öğrencilerine 2017 – 2018 yılında başarılı bir eğitim yılı dileriz.

www.karakan.org

Burs Veren Yeni Vakıf Arama Formu Giriş için Tıklayınız