2017 2018 KYK Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı.

 2017 2018 KYK Yurt Yerleştirme Sonuçları Açıklandı.

Yurt başvurusunda bulunan üniversite öğrencilerinin beklediği haber KYK resmi sitesinden açıklandı.

2017 2018 eğitim öğretim dönemi için KYK’ya yurt başvurusunda bulunan üniversite öğrencilerinin beklediği haber geldi. KYK resmi sitesinden yaptığı duyuru ile yurt başvurusunda bulunan öğrencilerden kimlerin yurt kazandığını açıkladı.

Başvuru sonuçları kurumun resmi web sitesi https://sonuc.kyk.gov.tr adresinden öğrenilebiliyor.

Özellikle üniversiteyi yeni kazanan ve ailesinden ayrı olarak yaşamak zorunda kalan yeni öğrenciler için yurt imkanı çok büyük bir ihtiyaç, Ayrı eve çıkmak için yeterli zamanları ve tecrübeleri bulunmayan öğrenciler KYK yurt imkanlarından faydalanarak üniversitede ilk yıllarını çok daha rahat geçirebiliyorlar.

YURT KAZANAMADIM NE YAPMALIYIM.

KYK’dan yurt kazanamayan arkadaşların ilk yapması gereken şey özel yurtları araştırmak, her bütçeye ve konfora sahip özel yurt imkanı günümüzde mevcut olup öğrenciler için eğitim hayatları boyunca çok iyi bir konaklama imkanı sağlayabiliyorlar.

Özel yurtlara güvenebilirmiyim.

Aslında bütün yurtlar devlet denetimine tabiidir ama yinede belli kesimlere ( cemaat, dernek, v.b.) yakın olan yerlerden uzak durmakta fayda var. Yurt araştırması yaparken yapmanız gereken ilk şeylerden birisi öğrenci yurdunun resmi belgeleri olup olmadığını kontrol etmek ve hatta yurda gitmeden önce internetten bir araştırma yaparsanız daha önce yurtta kalmış kişilere ulaşabilir ve ortam hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Yurtlar ve üniversite yaşamı ile ilgili daha fazla bilgi almak ve merak ettiklerinizi sormak için konu altına yorum yapabilirsiniz.